
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1409
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06604
Ext.Price$0.06604
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06604 | $0.06604 |
| 10 | $0.03302 | $0.33020 |
| 50 | $0.03022 | $1.51100 |
| 100 | $0.02765 | $2.76500 |
| 500 | $0.02530 | $12.65000 |
| 1000 | $0.02315 | $23.15000 |
| 3000 | $0.02118 | $63.54000 |
| 5000 | $0.01938 | $96.90000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
